Haberler

29 Ağustos 2018 / 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Çorum Ticaret  ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı  Çetin Başaranhıncal ve  Meclis Başkanı Erol Karadaş , 30 Ağustos Zafer bayramının 96. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 1919’da zor şartlar  içerisinde yakılan istiklal meşalesinin, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlandığını ifade eden Başaranhıncal ve Karadaş , ayrıca şunları dile getirdiler:

“Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanarak, bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Bu zaferle milletimiz, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ilan ve ispat etmiştir. Biz de millet olarak, bu sorumluluk ve bilinçle, aynı azim ve kararlılıkla hedeflerimiz doğrultusunda canla başla çalışıyoruz. Ulusumuza bu güzel vatanı emanet eden, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.”