Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Karantina Tedbirleri - Moskova - ( 05 Kasım 2021)

İlgi : Ticaret Bakanlığı'nın 28.10.2021 tarih ve 68643356 sayılı yazısı.
İlgide kayıtlı yazıda, Moskova Ticaret Müşavirliğinden alınan yazıya atfen, Rusya Federasyonu'nda COVID19 pandemisinde 4'üncü dalga sürecinde 24 Ekim 2021 tarihinde günlük vaka sayısında rekor kırılarak 37.930seviyesine ulaşıldığı, Moskova şehrinde ise 8 bin seviyesine tekrar yaklaşılmasını müteakip muhtelifkarantina tedbirlerinin tekrar uygulamaya geçirilmeye başlandığı belirtilmektedir.

Yazıda devamla, Moskova şehrinde COVID-19 pandemisiyle mücadele kapsamında; 28 Ekim - 7 Kasım 2021döneminin (bu tarihler dahil) tatil ilan edildiği, anılan tarihlerde ayrıca; restoran ve kafelerde (gel-al ve eveteslimat siparişleri hariç) hizmet verilmemesi, okullarda eğitime ara verilmesi ve geniş katılımlı tüm eğlence,spor, tanıtım ve kültür aktivitelerinin yasaklandığı ifade edilmektedir.

Diğer yandan, tiyatro ve müzelerde %50 kapasiteyle QR kod uygulaması çerçevesinde hizmet verilebileceği,otellerdeki restoranların ise kendi müşterilerine hizmet vermelerinde (dışarıdan müşteri almamak kaydıyla)bir engel bulunmadığı belirtilmektedir.


Diğer Haberler