Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal TOBTİM Üyesi Seçildi. - ( 20 Temmuz 2023)

Türkiye´nin en büyük meslek kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin kurumsal desteği ile dünya ve ülke çapında öncü, girişimcilik ruhu taşıyan, yurtdışındaki ilk Ticaret ve Ofis Merkezi olan TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş Yönetim Kurulu toplantısı 19Temmuz 2023 Saat:11:30’da TOBB Plaza İstanbul’da gerçekleştirildi.

Toplantıda Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.

TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş.Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilen Çorum Ticaret ve Sanayi Odası BaşkanıÇetin Başaranhıncal, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş. Yönetim KuruluBaşkanı Ender Yorgancılar başkanlığında gerçekleştirilen TOBTİM ilk yönetimkurulu toplantısına katıldı.

TOBTİM Yönetim Kurulu Üyesi seçilenÇ orum Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş Yönetim Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik.

Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilmem nedeni ile başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Ege Bölgesi Sanayi Odası ve TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanımız Ender Yorgancılar´a ve tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Başaranhıncal, özellikle ihracat yapan küçük ve orta boy işletmelerin yanı sıra tanınmışlık düzeyi yüksek ya da büyük ölçekli Türk firmalarının uluslararası piyasalarda doğrudan ve yerinde pazarlama yapabilmelerini kolaylaştırma misyonu ile çalışan TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezi A.Ş.’nin aynı zamanda Türkiye’den Rusya’ya Ofis ve Mağaza kiralama hizmetleriyle ihracatçılarımızın yurtdışı pazarlara rahat ulaşımını hedeflediğini belirtti.

Başaranhıncal ayrıca Rusya Pazarında rekabet üstünlüğü sağlayabilecek fiziki ve teknik altyapı sunması bakımıyla şirketin, Rusya ekonomisinin gereksinimi olan ithalat kalemleri ile Türk ekonomisinin en önemli ihracat kalemlerinin kesiştiği noktada Türk ihracatçılarına karşılaştırmalı üstünlükler sağladığını da ifade etti.

Diğer Haberler