Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

SGK İl Müdürü Tök'den TSO Başkanımız Başaranhıncal'a Ziyaret - ( 14 Ağustos 2023)

Sosyal Güvenlik  Kurumu(SGK) Çorum İl Müdürü Ömer Tök Çorum Ticaret ve Sanayi Odası'nı BaşkanımızÇetin Başaranhıncal’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette İl Müdürü Ömer Tök, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’a geçtiğimiz haftalarda Çorum’da bir dizi ziyaret ve programlar nedeniyle ilimizde ağırladığımız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof.Dr.Vedat Işıkhan’ın ilimizdeki çeşitli sektörlerde faaliyetlerde bulunan iş insanlarımız ile yaptığı toplantı ve ziyaretler nedeniyle göstermiş oldukları misafirperverliği için teşekkür ederek SGK tarafından prim borçlarının yapılandırılması, kayıt dışı istihdam, sigorta prim teşviklerinden yararlanma şartları, asgari ücret desteği gibi konularda bilgi paylaşımı esnaflarımıza ve iş insanlarımıza yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, Ziyaretleri kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın ilimizdeki Ekonomi STK’ları ve İş Dünyası mensuplarıyla Sektör Buluşmasında yaptığı toplantı verimli bir toplantı olmuştur. Bakanımız ile ilimizi ekonomik ve ticari açıdan güçlendirmenin ve iş insanlarımızın sıkıntılarını gidermenin yolları üzerine istişarelerde bulunduk. Türkiye'nin kültürel mirasının taşıyıcılarından, büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan şehrimizin ekonomisi, ihtiyaç ve talepleri çalışma hayatında karşılaşılan sorunlar ile sosyal güvenlik ve iş kanununda yaşanan mevzuatsal sorunlar ve öneriler ile ilgili iş insanlarımızın istek ve taleplerini ilettik. Kendisine göstermiş oldukları yaklaşımları ve nezaketi için teşekkür ediyorum. Ayrıca TSO'nun konumu ve hedef kitlesi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu ile aynı kulvarda hizmet veren bir kuruluş olduğunu belirterek, her iki kurumun da kayıt dışı istihdamın yok edilmesi için çaba gösterdiğini söyledi.

İş dünyası açısından haksız rekabetin oluşmaması adına kayıt dışı istihdama karşı mücadele verdiklerini ifade eden Başaranhıncal, "Sosyal Güvenlik Kurumu da kayıt dışı istihdama karşı yoğun bir şekilde mücadele vermektedir. İş dünyası olarak bizlerin bu noktadakitalebi, kayıt dışı ekonomiye karşı mücadele verilirken cezacı değil, eğitici veyönlendirici bir sistemin benimsenmesidir. Ayrıca Prim borçlarının yapılandırılması, sigorta prim teşviklerinden yararlanma şartları, asgari ücret desteği gibi konularda bilgi paylaşımı için teşekkür ediyorum”dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çetin Başaranhıncal, SGK son yıllarda hizmet çıtasını çok yukarılara çeken bir kurumumuz. Bizim en önemli paydaşlarımızdan bir tanesi. Bundan sonra da işbirliğimiz devam edecek. Bilgilendirmelerinden dolayı SGK Çorum İl Müdürü Ömer Tök’e teşekkür etti.                                                                                                Diğer Haberler