Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. - ( 26 Eylül 2023)

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Karadaş ve Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal “Mevlid Kandili” vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in dünyaya teşriflerinin kâinatın tamamına nur saçıp aydınlattığını vurgulayan Karadaş ve Başaranhıncal mesajlarında; “Yüce Allah'ın son elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Sevgili Peygamberimizin, geçmişten geleceğe tüm insanlığın rehberi, güzel ahlak, adalet ve merhamet gibi kavramların vücut bulmuş halidir. Peygamberimizin doğumuyla birlikte dünyaya iyilikler ve güzelliklerle dolu bir nizama hâkim olduğu cehaletin yerini ilim ve irfanın, zalimliğin yerini merhamet duygularının, ayrışmanın yerini kardeşlik hislerinin aldığı ‘Asr-ı Saadet’ çağı başlamıştır. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.), Kur’an-ı Kerim’de tarif edildiği şekliyle, ‘Müjdeleyici, uyarıcı, dosdoğru yol üzere gönderilmiş bir elçi’ olarak milyarlarca insanın gönlünde, zihninde sonsuza kadar yer edinirken, Rabbimiz, 'Biz seni alemlere ancak rahmet olarak gönderdik' (Enbiya, 107) buyurarak onun insanlık için ifade ettiği büyük manaya dikkat çekmektedir” dedi.

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) 63 sene boyunca sürdürdüğü örnek hayatı tüm insanların dikkatlice incelemeleri gerektiğini ifade eden Karadaş ve Başaranhıncal, “Uyguladığı dahiyâne yöntemlerle dağınık kabileleri İslam bayrağı altında bir araya getiren usta bir devlet adamı, en zorlu anlaşmazlıkları çözmek için her daim kapısı çalınan ‘Emin’ yani güvenilir kişiliği, kuşu öldü diye bir çocuğa taziye ziyaretine giden uçsuz bucaksız bir merhamet abidesi olması, Sevgili Peygamberimizi (S.A.V.) anlatacak sadece birkaç cümle olabilir. O’nun ortaya koyduğu adil ve insan odaklı dünya nizamı düşüncesi, günümüzde birçok bölgede karşılaştığımız sorunların çözümüne en üst düzeyde yardımcı olabilecektir. Resulullah’ı (S.A.V.) anlamak, O’nun verdiği evrensel ve manevi mesajı kuşaktan kuşağa aktarmak, hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’nizi tebrik ediyor, Rabbimden birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmesini niyaz ediyoruz” dedi.
Diğer Haberler