Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

TEKNOKENT A.Ş. Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı - ( 10 Kasım 2023)

Çorum Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB)- TEKNOKENT A.Ş. Yönetim Kurulu olağan toplantısı TEKNOKENT binasında gerçekleştirildi.
TSO Yönetim Kurulu ve TEKNOKENT A.Ş. Başkanı Çetin Başaranhıncal, Yönetim Kurulu Üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, TEKNOKENT A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çorum TSO Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Sarıaslan ve OSB Müdür Özgür Yalçın ve katılımıyla katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda, TEKNOKENT’in faaliyetleri ve idari konuları ele alındı.
Ar-Ge yatırımlarının son derece önemli olduğunun, ülkelerin kendi teknolojilerini üretmesinde ve ihraç etmesinde Ar-Ge yatırımlarının büyük bir rol üstlendiğinin altını çizen Başaranhıncal, bir sanayi şehri olan Çorum'da katma değeri yüksek, nitelikli Ar-Ge faaliyetlerini hayata geçirme noktasında TEKNOKENT'in büyük önem arz ettiğini vurgulayarak, Çorum ve ülke sanayisine büyük katkılar sağlayacak TEKNOKENT'te yer alan firmalarının sayısının artması için iş dünyasına davetini yineledi. 
Türkiye’de ihracat yapan iller arasında üst sıralarda olan Çorum’da, Teknokentimizin daha fazla şirkete ev sahipliği yaparak tıpkı Silikon Vadisi’nde olduğu gibi, başta ilimiz ve bölgemiz olmak üzere ülkemize yüksek katma değer üreten ürünlerin geliştirilmesi konusunda öncü rol oynamaya devam etmektedir. Bu bizler için çok önemli bir unsurdur. 
Teknokent’in bundan sonra yürüteceği faaliyetler ile işletme modeli ve kiralama işleri başta olmak üzere idari konular ele alındı.  
Mevcut durum değerlendirilmesi yapıldıktan sonra, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Diğer Haberler