Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

11. Çorum Kültür Günleri ve Kitap Fuarı - ( 25 Kasım 2023)

Çorum Belediyesi tarafından Ticaret ve Sanayi Odası Kompleksi’nde “Herkes Okusun Diye” 11.’si düzenlenen Kültür Günleri ve Kitap Fuarı kapsamında Çorum Mustafa Kemal Ortaokulu Öğretmeni, Tarihçi ve Yazar Ahmet Peker’in “Çorum’un İlçelerinin Tarihi Eserleri” isimli kitap imza programına ÇTSO Başkanımız Çetin Başaranhıncal, İl Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri ve Çorum Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Zeki Gül, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Sarıaslan ve kitapseverler katıldı.
Doksandokuz Yayınlarından çıkan eserde Çorum’un ilçelerinde bulunan tarihi eserler anlatılırken, bir yandan da Çorum’un geçmişten günümüze kadar olan tarihine değinildi.
Çorum’un turizm açısından gelişmesi için il genelinde bulunan eserleri alfabetik olarak resimli bir şekilde hem tarihi hem de sanat tarihi açısından inceleyen ilk derli toplu eser özelliğini taşıyor.
Öğretmen, Tarihçi ve Yazar Ahmet Peker’in kendisine ilimize kültürel anlamda kazandırdığı eseri için çok teşekkür ederiz.


Diğer Haberler