Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Meclis Başkanımız ve Yönetim Kurulu Başkanımızdan 23 Nisan Mesajı - ( 23 Nisan 2024)

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Karadaş ve Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Mesajlarında; “23 Nisan 1920 yılında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının liderliğinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, egemenliğin millete ait olduğunun en büyük göstergesi olup Türk Milletinin iradesini temsil eden demokratik kurumların ilk adımı olmuştur. Ayrıca meclisin açılışı ile yeni bir devlet, dünya sahnesine çıkmıştır. Egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram ilan edilerek Türk ve dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Unutulmamalıdır ki; çocuklarımız yarının büyükleri, yurdumuzun geleceğidir.

‘Küçük hanımlar, Küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz. ’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu sözlerini hatırlayarak ve hatırlatarak, Ülkemizin geleceğinin güvencesi, bugünün çocukları, yarının büyüklerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyor,  başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. ” dediler.


Diğer Haberler