Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

YATIRIM İMKANI / ETİYOPYA - ( 22 Mart 2022)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda, Ticaret Bakanlığı'nın yazısına atfen, Etiyopya Maden Bakanı Takele Uma ile gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde, akıllı telefon ve benzeri ürünlerin üretiminde ihtiyaç duyulan tantalum madeninin dünya üretiminin %10'unun Etiyopya tarafından karşılandığı, Etiyopya'nın Kenticha bölgesinde bol miktarda tantalum madeni bulunduğu, söz konusu madeni Etiyopya Devleti ile ortak çıkaracak Türk maden firmasına ihtiyaç duyulduğunun dile getirildiği belirtilmektedir.

Söz konusu yazıda ayrıca; Etiyopya'da yoğun lityum ve altın rezervinin keşfedildiği bilgileri de iletilmekte olup ilgilenen üyelerimizin ivedi bir şekilde Etiyopya Maden Bakanlığı ile temasa geçmesinde fayda görüldüğü bildirilmektedir.

Bu kapsamda ilgilenen üyelerimizin Addis Ababa Ticaret Müşavirliği ile (addisababa@ticaret.gov.tr) irtibata geçebileceği hususunu bilgilerinize sunarız.


Diğer Haberler