Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

📍 OSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Toplantısı - ( 29 Ağustos 2023)

Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Çetin Başaranhıncal'ın ve heyetin katılımıyla Organize Sanayi Bölgesi - OSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti Toplantımızı gerçekleştirdi.


Toplantıda Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden yatırımlar, sanayi ve sanayicinin durumu ile OSB’nin gelişimine yönelik yapılması planlanan projeler hakkında istişare yapıldı.


ÇORUM’UN POTANSİYELİNE DİKKAT ÇEKTİ

Yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda; OSB’lerin ülkemizin ve ilimizin ekonomik anlamda gelişerek kalkınmasında öncü rol üstlendiğini belirten Vali Dağlı, Çorum’un güçlü sanayi altyapısı, coğrafi konumu, kalifiye işgücü, hammadde kaynaklarına eşit uzaklıkta olması ve gelişmiş ulaşım imkanları ile yatırım yapmak isteyen müteşebbislere büyük avantajlar sağladığını ifade etti.

‘SAVUNMA SANAYİSİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ’

İlimizin geçmişten gelen sanayi kültürü, girişimci ruhunun varlığı ve gelişmiş makine sanayi altyapısı dikkate alındığında savunma sanayi yatırımları için önemli imkanlara sahip olduğunu vurgulayan Dağlı, özellikle savunma sanayine daha çok ağırlık verileceğini, Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarında atılımlar gerçekleştirerek savunma sanayi yatırımlarından kente kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.

SANAYİCİYE AÇIK ÇEK

Çorum’un tüm kurum ve kuruluşlarıyla yatırımcıya her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu belirten Vali Dağlı, yatırımcılar tarafından OSB’lerde yapılacak yeni sanayi tesisleri ile Çorum’u tam bir sanayi şehrine dönüştürmeyi, istihdam ve ihracatı artırarak ilimizin ekonomik yapısını daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

OSB’LERDE ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMASI

Vali Dağlı, “Ülkemizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme stratejisi doğrultusunda ilimizdeki OSB’lerimizde altyapı ve üstyapı çalışmaları dahil olmak üzere yoğun bir çalışma sürdüreceğiz” dedi.

Ekonomideki güncel konuların görüşüldüğü toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.


Toplantımızın ve alınan kararların hayırlara vesile olmasını diliyoruz.


Diğer Haberler